Rejestr Umów za 2011 rok

Zapoznaj się z wykazem za co, komu i ile władze miasta zapłaciły z Twoich pieniędzy w 2011 roku w procedurze zamówień publicznych. Rejestr wszystkich zawartych w 2011 roku przez Gminę Miejską Żory umów został już przez władze miasta… zniszczony!

Urząd Miasta Żory prowadzi trzy rejestry umów:

  1. Rejestr umów zawartych na podstawie przetargów publicznych – prowadzony przez Wydział Zamówień Publicznych,
  2. Rejestr umów zawartych w trybie tzw. wolnej ręki – prowadzony przez Wydział Zamówień Publicznych,
  3. Rejestr umów zawartych przez Gminę Miejską Żory – prowadzony przez Wydział Finansów i Budżetu Miasta.

Występujemy co kwartał z wnioskiem o udostępnienie wszystkich trzech rejestrów umów aktualnych dla danego roku oraz o archiwalne z jednego z poprzednich lat. Pod koniec lipca wystąpiliśmy m.in. o rejestr umów z 2011 roku. Prezydent Żor, Waldemar Socha odpowiedział nam, że ewidencja wszystkich zawartych umów prowadzona przez Wydział Finansów i Budżetu Miasta została… urzędowo zniszczona!

„[…] dokumenty zostały przekazane do brakowania z archiwum zakładowego Urzędu Miasta Żory […]” – odpowiedział nam prezydent Socha. „Brakowanie” to urzędowe określenie niszczenia dokumentów.

Co więcej, nie zachowała się nawet cyfrowa kopia dokumentów, bowiem wystąpiliśmy o przekazanie cyfrowego pliku, gdyby nie było papierowego dokumentu. Nie otrzymaliśmy go.

Tym samym nie istnieje już zbiorcze zestawienie wszystkich podpisanych w 2011 roku umów. To pokazuje, jak ważne jest publikowanie rejestru umów w BIP-ie Miasta Żory, bowiem nawet usunięcie po kilku latach pliku z BIP-u nie oznacza usunięcia go z Internetu. Ktoś np. organizacja społeczna, mieszkańcy Żor mogą sobie rejestr umów z BIP ściągnąć i zapisać na własnym nośniku (np. komputerze, pendrive, karcie SD itp.). Dlatego zachęcamy Was do ściągania rejestrów umów i innych dokumentów, które publikujemy na własne nośniki. Im więcej kopii, tym władze Żor nic nie zyskają na niszczeniu własnych zasobów dokumentów urzędowych.

Niszczenie przez władze Żor dokumentów pokazuje intencje prezydenta Sochy, który za wszelką cenę próbuje ukryć przez Żorzankami i Żorzanami to co dokumentuje okres jego prezydentury i podejmowane decyzje.

Niszczenie przez prezydenta Sochę dokumentów ujawnia, jak bardzo Żorzankom i Żorzanom potrzebna jest jawność.

Na szczęście nie wszystkie rejestry umów z 2011 roku zniszczono. Pozostały cyfrowe rejestry umów prowadzone przez Wydział Zamówień Publicznych, które publikujemy poniżej. Jednak te rejestry obejmują tylko niewielką część umów podpisanych przez Gminę Miejską Żory w 2011 roku.

Odpowiedź prezydenta Żor ujawniająca zniszczenie rejestru umów za 2011 rok:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

POBIERZ [93.04 KB]

Przypominamy – rejestr umów, jako informacja publiczna jest jawny i każdy może go udostępniać, upowszechniać i przetwarzać w dowolnej formie.

Udostępniamy rejestry umów prowadzone przez Wydział Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Żory w formie pliku xls, czyli popularnego Excela. Wydział Zamówień Publicznych prowadzi osobny rejestr dla umów zawartych w trybie przetargu publicznego, czyli powyżej kwoty 30 tys. euro. Drugi rejestr zawiera spis umów zawartych przez ten wydział poza przetargiem, zatem z tzw. wolnej ręki, na co zezwala ustawa Prawo zamówień publicznych. Publikujemy poniżej oba rejestry:

Rejestr umów zawartych po przeprowadzeniu przetargu publicznego:

Rejestr umów z tzw. wolnej ręki:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

POBIERZ [212.45 KB]